Nowy parter Domów z Głową – New House

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu współpracy z firmą budowlaną New House!

Firma New-House powstała w 1991 roku w Warszawie. Od tego czasu wybudowaliśmy już ponad tysiąc pięćset domów jednorodzinnych na terenie całej Polski. Nasza rosnąca w siłę firma budowlana to przede wszystkim zasługa ekipy zaufanych pracowników, z którymi współpracujemy nawet od kilkunastu lat oraz dużego zaufania, którym darzą nas inwestorzy.

Specjalizujemy się w kompleksowej budowie domów technologią murowaną z wykorzystaniem cegły silikatowej, ceramicznej oraz gazobetonu. Współpracującym z nami klientom chcemy zapewnić przejście przez proces budowy w możliwie najmniej stresujący sposób, dlatego gwarantujemy zadbanie o całą realizację od A do Z. W naszej ofercie, poza budową domu pod klucz w dziewięć miesięcy, znajduje się szereg usług uzupełniających. Dbamy o sprawdzenie warunków działki pod budowę, pomagamy w procesie pozyskania pozwolenia na budowę i zrealizowania pozostałych spraw formalnych, wykonujemy przyłącza budowlane, zajmujemy się zagospodarowaniem działki, a także wykonujemy aranżację wnętrza domu. Wykonywane przez nas kompleksowo realizacje obejmujemy dziesięcioletnią gwarancją jakości.

Co więcej, zawsze wspieramy naszych klientów pod kątem merytorycznym. Chętnie doradzamy, a także dzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Dla osób, które nie wiedzą, ile może kosztować budowa ich wymarzonego domu, przygotowaliśmy kalkulator budowlany online dostępny na naszej stronie internetowej. Natomiast osobom, które chcą dowiedzieć się więcej na temat budowy domu, polecamy nasz blog w tej tematyce.

Współpraca z firmą New-House to gwarancja spokojnego i bezstresowego procesu budowy domu. Dbamy o każdy aspekt realizacji, a nasze prace wykonujemy terminowo i solidnie.

Dom w kolorze wyróżniony jako jeden z 10 najciekawszych projektów domów jednorodzinnych 2020 roku!

Najciekawesze domy jednorodzinne 2020 roku – Archinea

Rok 2020 kończymy z szerokimi uśmiechami na twarzy! 😊


Niezmiernie nam miło – Dom w Kolorze został wytypowany przez portal Archinea oraz Onet jako 1 z 10 najciekawszych projektów polskich domów w 2020 roku!


Dziękujemy za to wyróżnienie i gratulujemy pozostałym pracowniom! 👏

Dom w kolorze

Nowy Dom z Głową już wkrótce!

Z przyjemnością informujemy, że trwają intensywne prace nad kolejnym projektem. Już niedługo do rodziny Domów z Głową dołączy nowy członek! Być może właśnie taki o jaki zawsze marzyłeś? Odpowiedź już wkrótce!

Finisaż wystawy domów z głową

W piątek 23 lutego w Muzeum Architektury we Wrocławiu odbędzie się finisaż wystawy Domów z Głową, któremu towarzyszyć będzie dyskusja „Typowo – z głową, czy bez?”, na której wraz z zaproszonymi gośćmi porozmawiamy o szansach i zagrożeniach kryjących się pod zjawiskiem „domu typowego” i wpływie „katalogowców” na polski pejzaż i poziom architektonicznej świadomości klientów i użytkowników. Serdecznie zapraszamy!

plakaty_MA

Dom z Tarasami – piękna architektura w Katowicach.

O tym, że Dom z_Tarasami jest doskonałym miejscem do życia opowiadali jego właściciele – państwo Magdalena i Rafał Browarscy, bohaterowie programu Domy przyszłości, którego gościem był też Tomasz Głowacki z Pracowni Architektury Głowacki z Wrocławia, projektant domu.

Państwo Browarscy szukali domu innego niż wszystkie, parterowego, z płaskim dachem – nietypowego. Ich wyobrażenia ziściły się w postaci projektu Domu z_Tarasami. I wcale nie musieli go specjalnie projektować. To jeden z projektów z Katalogu domów nietypowych, zaprojektowanych przez Tomasza Głowackiego.

Zobaczcie, jak wygląda Dom z_Tarasami w Katowicach.

Zobacz program Domy przyszości, którego bohaterem był Dom z_Tarasami projekty Toamsza Głowackiego

Jak podkreślała Pani Magdalena Browarska, tym, co ją urzekło w Domu z_Tarasami to jego otwartość i wyraźny podział na funkcje. Dzięki temu zachowana jest odrębność części sypialnej, położonej w głębi budynku i jednocześnie w głębi ogrodu, co zapewnia spokój i intymność. W centrum budynku jest salon, pełniący rolę serca domu, do którego prowadzą wszystkie drogi i gdzie koncentruje się życie rodzinne. Niemałe znaczenie mają też duże okna, które doświetlają wnętrze i potęgują atmosferę rodzinnej wspólnoty.

Dom z_Tarasami jest przykładem pięknej architektury, a pod okiem właścicielki, zawodowo architektki wnętrz, zyskał jeszcze na urodzie.

Dziękujemy bardzo za spotkanie.

Dom z_Tarasami bohaterem programu TVP2 Domy Przyszłości

Domy Przyszłości to nowy program TVP2, którego celem jest prezentacja oryginalnych, inteligentnych budynków, prawdziwych perełek architektonicznych, w których zastosowano niespotykane, nowatorskie rozwiązania.

W trakcie 25-minutowego odcinka prezentowany jest jeden wyjątkowy dom, a narracja każdorazowo toczy się  wokół czterech pór dnia, przechodząc od pomysłu na dom, bryłę i konstrukcję, poprzez zastosowane nowoczesne rozwiązania, wystrój, nastrój aż po bliskość i dbałość o naturę.

Prowadzącą program jest Marzena Rogalska, której towarzyszą i opowiadają historię domu jego właściciele i projektanci – wizjonerzy, laureaci wielu nagród, pracujący na światowym poziomie – ludzie, którzy wspólnie z inwestorami tworzą odważną architekturę.

Tym bardziej jest nam miło powiedzieć, że bohaterem programu 04 czerwca 2016 r. będzie Dom z_Tarasami, autorstwa Tomasza Głowackiego i członków jego pracowni.

Zachęcamy do obejrzenia odcinka, poznania mieszkańców Domu z_Tarasami, wysłuchania ich historii i opinii o projekcie.
Premiera:
04 czerwca 2016r. (sobota)
godz 12.25,
TVP2
Zapraszamy!

O planowaniu przestrzeni i pustce w architekturze opowie Tomasz Głowacki

Zaproszenie na prelekcję w Muzeum Współczesnym we Wrocławiu. O pustce i planowaniu przestrzeni w architekturze opowie Tomasz Głowacki, założyciel Pracowni Architektury Głowacki PAG.

WYPEŁNIJ /?/ PUSTE POLE.
O PLANOWANIU PRZESTRZENI OSIEROCONEJ.
O PUSTCE W ARCHITEKTURZE, JEJ ISTOCIE I ATUTACH.

Czym jest i może być pustka dla planistów i architektów? Jak ją zaprojektować?
Co wspólnego ma fizyka kwantowa z architekturą nieobecności? 
W jaki sposób zmiana pojmowania i świadomości pustej przestrzeni ma wpływ na architekturę współczesną i nasze życie? 

Wykład spróbuje odpowiedzieć na te i inne pytania.

Prelegentem będzie Tomasz Głowacki, założyciel Pracowni Architektury Głowacki PAG, twórca wystawy Domy z_głową.

15/07/15 (środa), g. 18.00,
Muzeum Współczesne Wrocław
Zapraszamy!

Coraz więcej zwolenników dobrej architektury!

Niezwykle nam miło, gdy słyszymy pochwały odnośnie naszej wystawy.

Jesteśmy ogromnie dumni, że nasze projekty TAK bardzo się podobają publiczności. W końcu wszystkie powstały z myślą o Was – ostatecznych użytkownikach, mieszkańcach, domownikach.

Chcemy, aby mieszkało się Wam wygodnie, luksusowo, nietypowo, w zgodnie i przyjaźni z przyrodą, w bliskim z nią kontakcie. Aby dom był Waszą dumą, ostoją, przystanią i azylem. Schronieniem i miejscem, gdzie spędzilibyście urlop 🙂

Ale do sedna…

Dziękujemy Wandzie, autorce bloga Garderoba Wnętrz, za entuzjastyczną recenzję z naszej wystawy Domy z Głową podczas Nocy z Designem we wrocławskim Domarze.  Cieszymy się, że te pięć projektów zyskało Twoją aprobatę i … zachwyt.

A tak o Nocy z Designem i naszej wystawie napisała Wanda.