Dom z Tarasami – piękna architektura w Katowicach.

O tym, że Dom z_Tarasami jest doskonałym miejscem do życia opowiadali jego właściciele – państwo Magdalena i Rafał Browarscy, bohaterowie programu Domy przyszłości, którego gościem był też Tomasz Głowacki z Pracowni Architektury Głowacki z Wrocławia, projektant domu.

Państwo Browarscy szukali domu innego niż wszystkie, parterowego, z płaskim dachem – nietypowego. Ich wyobrażenia ziściły się w postaci projektu Domu z_Tarasami. I wcale nie musieli go specjalnie projektować. To jeden z projektów z Katalogu domów nietypowych, zaprojektowanych przez Tomasza Głowackiego.

Zobaczcie, jak wygląda Dom z_Tarasami w Katowicach.

Zobacz program Domy przyszości, którego bohaterem był Dom z_Tarasami projekty Toamsza Głowackiego

Jak podkreślała Pani Magdalena Browarska, tym, co ją urzekło w Domu z_Tarasami to jego otwartość i wyraźny podział na funkcje. Dzięki temu zachowana jest odrębność części sypialnej, położonej w głębi budynku i jednocześnie w głębi ogrodu, co zapewnia spokój i intymność. W centrum budynku jest salon, pełniący rolę serca domu, do którego prowadzą wszystkie drogi i gdzie koncentruje się życie rodzinne. Niemałe znaczenie mają też duże okna, które doświetlają wnętrze i potęgują atmosferę rodzinnej wspólnoty.

Dom z_Tarasami jest przykładem pięknej architektury, a pod okiem właścicielki, zawodowo architektki wnętrz, zyskał jeszcze na urodzie.

Dziękujemy bardzo za spotkanie.