206 m² + 40 m² garaż

Dom z tarasami to jeden z oferowanych przez naszą pracownie gotowych projektów nowoczesnego parterowego domu jednorodzinnego. Ten współczesny niepodpiwniczony dom zaprojektowano jako murowany, przykryty płaskim dachem. Podzielony na trzy moduły układ funkcjonalny uzupełniono garażem na dwa samochody. Dom z tarasami to projekt domu parterowego dla ludzi lubiących eksperymentować z przestrzenią, szukających nietradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych. Dzięki przemyślanej bryle Dom z tarasami spełni oczekiwania osób poszukujących gotowego projektu domu parterowego odpowiedniego na wąską działkę.

Zobacz Dom z Tarasami, wybudowany w Katowicach,  w programie TVP Domy przyszłości

 • Przestronny salon otwarty na tarasy
 • 3 sypialnie + gabinet
 • 3 łazienki
 • Garaż na 2 samochody

Cena projektu: 6 150 PLN brutto

GOTOWY PROJEKT DOMU PARTEROWEGO JEDNORODZINNEGO Z TARASAMI

 • Dom na wąską działkę

  Ten parterowy dom z płaskim dachem to doskonały projekt dla właścicieli wąskich długich działek budowlanych, który zachowuje wygodny układ pomieszczeń z nieograniczonym dostępem do ogrodu.

  Bryła budynku to połączenie trzech prostokątnych modułów, biegnących w głąb działki, z których każdy przesunięty jest względem sąsiada. Boczne ściany domu są pozbawione okien, można więc je usytuować już trzy metry od granicy działki. Geometryczny plan domu przemyślnie wydziela zaciszne tarasy i ogrody, przytulone do załamań budynku. Na ścianach, sąsiadujących z ogrodami, umieszczono ogromne tarasowe okna, dzięki którym wnętrza są doskonale, wielostronnie doświetlone, a zieleń natury wprasza się do środka.

 • Trzy moduły wyznaczające strefy funkcjonalne

  Ten nowoczesny, nietypowy parterowy dom jednorodzinny ma starannie zaplanowane, funkcjonalne wnętrze. Każdy z trzech modułów tworzących Dom z Tarasami, mieści inną funkcję. Najbliższy wjazdu skrywa dwustanowiskowy garaż, pomieszczenie techniczne oraz gabinet, z wyjściem na środkowy taras i osobną łazienką. Środkowy moduł to przestrzenna strefa dzienna – rodzinne i towarzyskie serce domu. Tworzy ją połączenie eleganckiego salonu, praktycznej jadalni i funkcjonalnej kuchni.

  Atutem tej przestrzeni jest fakt, że ma on dostęp do wszystkich trzech tarasów i ogrodów, a jednocześnie jest bardzo osłonięta przed wzrokiem sąsiadów. Tylny moduł, usytuowany najgłębiej w ogrodzie, to część prywatna, w której mieszczą się główna sypialnia z prywatną łazienką, dwie wygodne sypialnie ze wspólną łazienką i pralnia.

 • Nowoczesna forma -minimalistyczny design

  W projekcie gotowym domu z tarasami postawiliśmy na minimalizm i ponadczasowy skandynawski design. Prosta forma budynku spodoba się miłośnikom współczesnej architektury. Drewniane elementy występujące na elewacji ocieplają surowy wizerunek i zapraszają do wnętrza domu. Powstała kontrastowa elewacja z atrakcyjnymi dużymi przeszkleniami.

RZUT

POWIERZCHNIE:

kotłownia/techniczne 8 m2
sień 11 m2
korytarz 18 m2
kuchnia 20 m2
jadalnia 28 m2
salon 40 m2
sypialnia 1 18 m2
łazienka 1 6 m2
sypialnia 2 13 m2
sypialnia 3 13 m2
łazienka 2 5 m2
gabinet 14 m2
wc 2 m2
dom łącznie  196 m2
garaż 45 m2
ganek 73 m2
taras 1 58 m2
taras 2 70 m2

PODSUMOWANIE:

powierzchnia użytkowa 196 m2 + garaż 45m2
powierzchnia zabudowy 320 m2 + tarasy
cena projektu budowlanego 6 150 PLN
min. wymiary działki 43m x 21m (890m2)

 • Zawartość projektu

  Gotowe projekty domów jednorodzinnych jakie oferujemy naszym klientom, to kompleksowe rozwiązanie budowlane, nad którym możemy także sprawować pieczę w trakcie procesu wykonawczego.

  Gotowe projekty domów parterowych zawierają:

  • rzut fundamentów (w skali 1:50/1:100)
  • rzuty kondygnacji (w skali 1:50/1:100)
  • rzut dachu (w skali 1:50/1:100)
  • przekrój budynku w dwóch egzemplarzach (w skali 1:50/1:100)
  • elewacje (w skali 1:50/1:100)
  • rysunki konstrukcyjne
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
  • opis techniczny
  • projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych.

  Projekt jest zgodny z normami wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego.

  Powyższą dokumentację należy uzupełnić o projekt zagospodarowania Państwa działki budowlanej oraz dokonać jego adaptacji. Dopuszczalne są niewielkie zmiany projektu, nie naruszające praw autorskich Pracowni Architektury Głowacki. Projekt można wzbogacić o dodatkowe instalacje, np.: wentylacja z odzyskiem ciepła poprzez pompy ciepła, instalacja grzewczą z wymiennikiem gruntowym, kolektory słoneczne.

 • WYCEŃ KOSZT BUDOWY

ZOBACZ INNE PROJEKTY!

dom za żaluzjami

dom z werandą

dom między skarpami

dom z podcieniami

dom z tarasami dach skośny