Dom z podcieniami

178 m² powierzchni użytkowej

Dom z podcieniami to elegancki, funkcjonalny niepodpiwniczony parterowy dom jednorodzinny bez poddasza o konstrukcji murowanej.

Budynek pokryto dachem pulpitowym o kącie nachylenia 7 stopni w konstrukcji drewnianej, wykończonym blachą. Dla wygody mieszkańców budynek uzupełniono o zadaszone miejsce postojowe. Dom zawiera przestronną, rodzinną część dzienną, której duże okna tarasowe wychodzą na zadaszony taras i ogród, wygodne, przestrzenne sypialnie i eleganckie łazienki oraz funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze. Zadaszone miejsce postojowe zapewnia wygodę i pozwala uniknąć kosztów związanych z wzniesieniem garażu. To oryginalna propozycja dla wielbicieli nietypowych w krajobrazie architektonicznym Polski rozwiązań.

Dom z podcieniami

Dom z podcieniami to wyjątkowy, nowoczesny dom parterowy. Wszystkie funkcje dostępne są na jednej kondygnacji, co zapewnia niezwykłą wygodę i obniża kosztu wzniesienia domu.

Dzięki temu sprawdzi się on doskonale jako dom dla osób starszych. Ten oryginalny kompaktowy projekt zawiera rodzinną część dzienną, której duże okna tarasowe wychodzą na zadaszony taras i ogród, wygodne, przestrzenne sypialnie i eleganckie łazienki oraz funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze. Całą centralną część budynku zajmuje strefa dzienna: przestronny salon, funkcjonalna kuchnia i duża jadalnia, graniczące z drewnianym tarasem, są idealnym miejscem wypoczynku, rozrywki i towarzyskich spotkań. Zwłaszcza, że jadalnia może pomieścić nawet 20 osób! Boczne ściany domu zajęły trzy wygodne sypialnie, w tym jedna z  własną łazienką, dodatkowa łazienka oraz przestronny gabinet z wygodnym wejściem z salonu. Całość tworzy odważne, nowoczesne wnętrze inspirowane światowymi trendami designu.

Dom z podcieniami

Zwarta nowoczesna bryła

Zwarta, prosta bryła tego nowoczesnego domu bez poddasza ma współczesny charakter. Nietypowa forma domu, dynamiczne skosy dachu i podcieni tarasu wyróżniają go spośród pozostałych projektów gotowych. Nisze, stworzone w strefie wejścia i na przeszklonym tarasie – osłaniają mieszkańców od wiatru i wzroku sąsiadów, tworząc jednocześnie przytulne miejsce spotkań i wypoczynku. Niepowtarzalny charakter domu tworzą eleganckie materiały wykończeniowe – błyszcząca metalowa okładzina               i naturalne, ciepłe drewno.

Energooszczędny i ekonomiczny

Optymalny metraż, brak poddasza oraz przemyślany rozkład pomieszczeń pozwalają na ograniczenie kosztów budowy. Powstała w ten sposób niewielka kubatura zapewnia niskie koszty eksploatacji. Przy odpowiedniej orientacji budynku można dodatkowo polepszyć korzystny bilans energetyczny dzięki odpowiedniej lokalizacji przeszkleń. Ten wyjątkowy dom nie zawiera w swojej bryle garażu, ale dla wygody mieszkańców przewidziano zadaszone miejsca parkingowe.

Dom z podcieniami

Kup projekt lub zapytaj o szczegóły budowlane poprzez formularz

Chcesz wprowadzić zmiany, dopytać o szczegóły budowlane?

a

Przestronny salon

Trzy sypialnie

Gabinet

a

Dwie łazienki

Wiata na samochód

Drewno

Wysokiego gatunku

Blacha

trapezowa

Fermacell

z recyklingu

Pustak

ceramiczny

Parter

Powierzchnie
sień 6,80 m2
pralnia/kotłownia 5,17 m2
salon 42,24 m2
kuchnia 12,97 m2
jadalnia 30,60 m2
sypialnia 1 20,49 m2
łazienka 1 12,21 m2
korytarz 3,01 m2
sypialnia 2 16,02 m2
sypialnia 3 11,69 m2
łazienka 2 3,10 m2
gabinet 11,70 m2
garderoba 2,25 m2
dom łącznie 178,25m2
ganek (w tym składzik 3m2) 45 m2
taras 43 m2
Podsumowanie
powierzchnia użytkowa 178 m2 + składzik 3 m2
powierzchnia zabudowy 229 m2 + tarasy
cena projektu budowlanego 5 535 PLN brutto
min. wymiary działki 30m x 21m (630m2)

Opinie o naszej pracowni

Mieliśmy z mężem pewien pomysł, jak powinien wyglądać nasz pierwszy dom. Trochę sceptycznie byliśmy nastawieni do zlecenia firmie wykonania projektu. Domy z Głową poleciła nam znajoma i naprawdę jesteśmy zadowoleni.

Anna, Trzebnica

Z naszą działką było trochę problemów, bo projekt który wybraliśmy nie pasował do działki. Firma Domy z Głową stanęła na wysokości zadania i dostosowała ten projekt tak, żeby wszystko było zgodnie z prawem. Duży plus za to, że nie czekaliśmy długo na konsultację.

Dagmara, Oława

Polecam. Wybrałem jeden już gotowy projekt i jestem bardzo zadowolony. Wszystko rozplanowane jak trzeba i dopasowane do mojej działki. Przemyślany każdy szczegół. Warto skorzystać z takich usług, bo dużo ułatwiają i oszczędzają stresu.

Krzysztof, Wrocław

Gotowy projekt domu jednorodzinnego z płaskim dachem

Zawartość projektu

Gotowe projekty domów jakie oferujemy naszym klientom, to kompleksowe rozwiązanie budowlane, nad którym możemy także sprawować pieczę w trakcie procesu wykonawczego.
Gotowe projekty domów parterowych zawierają:
  • rzut fundamentów (w skali 1:50/1:100),
  • rzuty kondygnacji (w skali 1:50/1:100),
  • rzut więźby dachowej (w skali 1:50/1:100),
  • rzut dachu (w skali 1:50/1:100),
  • przekrój budynku w dwóch egzemplarzach (w skali 1:50/1:100),
  • elewacje (w skali 1:50/1:100),
  • rysunki konstrukcyjne,
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej,
  • opis techniczny,
  • projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Projekt jest zgodny z normami wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego.

Powyższą dokumentację należy uzupełnić o projekt zagospodarowania Państwa działki budowlanej oraz dokonać jego adaptacji. Dopuszczalne są niewielkie zmiany projektu, nie naruszające praw autorskich Pracowni Architektury Głowacki. Projekt można wzbogacić o dodatkowe instalacje, np.: wentylacja z odzyskiem ciepła poprzez pompy ciepła, instalacja grzewczą z wymiennikiem gruntowym, kolektory słoneczne.