Dom z tarasami i skośnym dachem

225 m² + 50 m² garaż

Dom z tarasami ze skośnym dachem to jeden z oferowanych przez naszą pracownie gotowych projektów nowoczesnego parterowego domu jednorodzinnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów dom z tarasami przykryto skośnym dachem, aby spełniał wymagania dotyczące zabudowy na większości polskich działek. Ten niebanalny gotowy projekt domu jednorodzinnego parterowego doskonale sprawdzi się na wąskiej i długiej działce. Ponadto dwustronne usytuowanie przestronnych tarasów sprawia, że dom można z powodzeniem umiejscowić na każdej działce, niezależnie od jej położenia względem stron świata.

Dom z tarasami i skośnym dachem

Trzy funkcjonalne moduły

Ten gotowy projekt parterowego domu jednorodzinnego z nieużytkowym poddaszem posiada niebanalną i przyciągającą spojrzenia bryłę. Dom ten został podzielony na trzy wyraźnie zarysowane moduły, które różnią się od siebie przeznaczeniem. Pierwsza, frontowa strefa ma funkcję gospodarczą – znajduje się w niej obszerny dwustanowiskowy garaż oraz funkcjonalna kotłownia. W części tej znajduje się również główne wejście do domu z przestronną sienią, która z pewnością pomieści pojemne szafy na wierzchnie ubrania. W pierwszej strefie usytuowano również gościnną sypialnię oraz łazienkę z prysznicem. Centralna strefa to w zamyśle część dzienna, w której znajdują się funkcjonalna kuchnia oraz połączone ze sobą jadalnia i salon. Najbardziej oddalona od wejścia strefa sypialna to miejsce wypoczynku i relaksu dla całej rodziny. W module tym znajdują się aż trzy sypialnie, w tym jedna z indywidualną przestronną łazienką, oprócz tego usytuowane w tej części zostały również kolejna, ogólnie dostępna z przedpokoju łazienka, a także pralnia.

Dom z tarasami i skośnym dachem

Część dzienna z dostępem do patia

Ogromnym atutem strefy dziennej tego domu jednorodzinnego jest jej bezpośrednie usytuowanie przy dwóch przestronnych tarasach. Zadaszone patio centralne będzie z pewnością ulubionym miejscem wypoczynku wszystkich domowników. Jego przemyślane usytuowanie, dzięki otoczeniu ścianami budynku z aż trzech stron w połączeniu z zadaszeniem zapewniają użytkownikom maksymalny poziom intymności oraz ochrony prywatności.

Duże okna - optymalne oświetlenie

Wszystkie moduły prezentowanego domu parterowego posiadają duże okna tarasowe zapewniające dostęp do dwóch funkcjonalnych tarasów. W rezultacie cały dom jednorodzinny jest doskonale doświetlony przez cały rok. Duże przeszklenia zapewniają ponadto piękne widoki na otaczający dom jednorodzinny ogród bądź inne przyległe tereny zielone.

Dom z tarasami i skośnym dachem

Kup projekt lub zapytaj o szczegóły budowlane poprzez formularz

Chcesz wprowadzić zmiany, dopytać o szczegóły budowlane?

a

Przestronny salon

Cztery sypialnie

Gabinet

a

Trzy łazienki

Garaż na dwa samochody

Pustak

ceramiczny

Drewno

wysokiego gatunku

Wyprawa

tynkarska

Otoczaki

Parter

Powierzchnie
kotłownia/techniczne 6,1 m2
łazienka 1 5,6 m2
sypialnia gościnna 21,2m2
sień 17,8 m2
komunikacja 43,2 m2
kuchnia 19,1 m2
jadalnia 16,2 m2
salon 32,7 m2
sypialnia 1 22,5 m2
łazienka 2 3,0 m2
łazienka 3 4,7 m2
łazienka 4 8,1 m2
sypialnia 2 13,9 m2
sypialnia 3 12,0 m2
Podsumowanie
powierzchnia użytkowa 225 m2 + garaż 50m2
powierzchnia zabudowy 395 m2 + tarasy2
cena projektu budowlanego 6 642 PLN
min. wymiary działki 45m x 21m (945m2)

Opinie o naszej pracowni

Mieliśmy z mężem pewien pomysł, jak powinien wyglądać nasz pierwszy dom. Trochę sceptycznie byliśmy nastawieni do zlecenia firmie wykonania projektu. Domy z Głową poleciła nam znajoma i naprawdę jesteśmy zadowoleni.

Anna, Trzebnica

Z naszą działką było trochę problemów, bo projekt który wybraliśmy nie pasował do działki. Firma Domy z Głową stanęła na wysokości zadania i dostosowała ten projekt tak, żeby wszystko było zgodnie z prawem. Duży plus za to, że nie czekaliśmy długo na konsultację.

Dagmara, Oława

Polecam. Wybrałem jeden już gotowy projekt i jestem bardzo zadowolony. Wszystko rozplanowane jak trzeba i dopasowane do mojej działki. Przemyślany każdy szczegół. Warto skorzystać z takich usług, bo dużo ułatwiają i oszczędzają stresu.

Krzysztof, Wrocław

Gotowy projekt domu parterowego jednorodzinnego z tarasami i skośnym dachem

Zawartość projektu

Gotowe projekty domów jakie oferujemy naszym klientom, to kompleksowe rozwiązanie budowlane, nad którym możemy także sprawować pieczę w trakcie procesu wykonawczego.
Gotowe projekty domów parterowych zawierają:
  • rzut fundamentów (w skali 1:50/1:100)
  • rzuty kondygnacji (w skali 1:50/1:100)
  • rzut więźby dachowej (w skali 1:50/1:100)
  • rzut dachu (w skali 1:50/1:100)
  • przekrój budynku w dwóch egzemplarzach (w skali 1:50/1:100)
  • elewacje (w skali 1:50/1:100)
  • rysunki konstrukcyjne
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
  • opis techniczny
  • projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych
Projekt jest zgodny z normami wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego.

Powyższą dokumentację należy uzupełnić o projekt zagospodarowania Państwa działki budowlanej oraz dokonać jego adaptacji. Dopuszczalne są niewielkie zmiany projektu, nie naruszające praw autorskich Pracowni Architektury Głowacki. Projekt można wzbogacić o dodatkowe instalacje, np.: wentylacja z odzyskiem ciepła poprzez pompy ciepła, instalacja grzewczą z wymiennikiem gruntowym, kolektory słoneczne.