Dom za żaluzjami

246 m² + 45 m² garaż

Osobom ceniącym sobie prywatność, a jednocześnie pragnącym nieograniczonego kontaktu z naturą, prezentujemy jeden z naszych projektów domów jednorodzinnych, jakim jest dom za żaluzjami.

Ten dwukondygnacyjny budynek z wbudowanym garażem, charakteryzuje się funkcjonalnym rozmieszczeniem pomieszczeń oraz dobrym nasłonecznieniem, z pewnością okaże się idealny zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par, a nawet osób samotnych, które pragną znaleźć wymarzony dla siebie dom z garażem.

Dom za żaluzjami

W pełni komfortowy, zaprojektowany w praktyczny i nowoczesny sposób dom jednorodzinny został podzielony na dwie strefy. Strefa dzienna, która znajduje się na parterze, jak również nocną – zlokalizowana na piętrze zapewniają wygodę użytkownikom.

Serce domu – salon – t to niezwykle przestronne pomieszczenie z kominkiem, które można zaaranżować w dowolnie wybrany sposób. Duże okna jeszcze bardziej powiększają optycznie wnętrze, pozwalając osobom w nim przebywającym na kontakt z naturą. Ten wyjątkowy projekt domu z garażem niewątpliwie docenią również artyści, których interesują gotowe projekty domów jednorodzinnych , zapewniające spokój i twórcze warunki pracy. Odnajdą się tutaj malarze, architekci, pisarze, jak również osoby uprawiające tak zwane wolne zawody, które bez problemu zaadaptują sypialnie położone na piętrze na własne pracownie. W bryle budynku został również zlokalizowany garaż przeznaczony na dwa samochody.

Dom za żaluzjami

Drewniane żaluzje - optymalne oświetlenie

Przemyślany układ funkcjonalny łączy się tutaj z elegancją i oryginalnymi elementami konstrukcji, jakim są drewniane żaluzje, skrywające niezwykle przestronne tarasy oraz zacienione loggie. To doskonała opcja dla osób ceniących sobie kontakt z naturą. Zastosowane rozwiązanie gwarantuje mieszkańcom intymność oraz dozę tajemniczości, jednocześnie dbając o zapewnienie odpowiedniej ilości światła wewnątrz budynku. Żaluzje chronią nie tylko przed słońcem, ale również przed wzrokiem sąsiadów, zapewniają kameralność oraz wysoki komfort wypoczynku we własnym domu. Na uwagę zasługuje również duża przeszklona fasada, która znajduje się od strony ogrodu i daje możliwość nieustannego obcowania z naturą.

Nowoczesna forma - oryginalna elewacja

Poza wspomnianymi wyżej korzyściami drewnie żaluzje nadają budynkowi oryginalny wygląd i unikatowy charakter. Jasne drewno kontrastuje wykończonymi ciemnym tynkiem tarasami nadając lekkości zwartej bryle budynku. Przekrycie budynku płaskim dachem dodatkowo podkreśla nowoczesny charakter, pozostający w zgodzie z najnowszymi trendami architektury i designu.

Dom za żaluzjami

Kup projekt lub zapytaj o szczegóły budowlane poprzez formularz

Chcesz wprowadzić zmiany, dopytać o szczegóły budowlane?

a

Trzy sypialnie

a

Wysoki przestronny salon

Gabinet

a

Trzy łazienki

Garaż na dwa samochody

Drewno

Wysokiego gatunku

Szkło

Pustak

ceramiczny

Parter

Powierzchnie
sień 4,28 m2
hall 12,24 m2
salon 35,05 m2
jadalnia 30,98 m2
kuchnia 16,11 m2
spiżarnia 4,41 m2
w-c/pralnia 5,56 m2
techniczne 2,86 m2
parter łącznie 111,49 m2
garaż 44,78 m2
ganek 17,65 m2
taras 45,63 m2

Piętro

Powierzchnie
gabinet 22,42 m2
sypialnia 1 27,90 m2
garderoba 5,66 m2
łazienka 2 8,15 m2
łazienka 3 5,61 m2
sypialnia 2 23,03 m2
sypialnia 3 21,22 m2
korytarz 16,60 m2
schody 3,64 m2
piętro łącznie 134,23 m2
loggia 1 17,25 m2
loggia 2 37,19 m2
Podsumowanie
powierzchnia użytkowa 246 m2 + garaż 45 m2
powierzchnia zabudowy 189 m2 + ganek i taras
cena projektu budowlanego 7 134PLN brutto m2
min. wymiary działki 32m x 17m (545 m2)

Opinie o naszej pracowni

Mieliśmy z mężem pewien pomysł, jak powinien wyglądać nasz pierwszy dom. Trochę sceptycznie byliśmy nastawieni do zlecenia firmie wykonania projektu. Domy z Głową poleciła nam znajoma i naprawdę jesteśmy zadowoleni.

Anna, Trzebnica

Z naszą działką było trochę problemów, bo projekt który wybraliśmy nie pasował do działki. Firma Domy z Głową stanęła na wysokości zadania i dostosowała ten projekt tak, żeby wszystko było zgodnie z prawem. Duży plus za to, że nie czekaliśmy długo na konsultację.

Dagmara, Oława

Polecam. Wybrałem jeden już gotowy projekt i jestem bardzo zadowolony. Wszystko rozplanowane jak trzeba i dopasowane do mojej działki. Przemyślany każdy szczegół. Warto skorzystać z takich usług, bo dużo ułatwiają i oszczędzają stresu.

Krzysztof, Wrocław

Gotowy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem

Zawartość projektu

Gotowe projekty domów jednorodzinnych jakie oferujemy naszym klientom, to kompleksowe rozwiązanie budowlane, nad którym możemy także sprawować pieczę w trakcie procesu wykonawczego.

Gotowe projekty domów parterowych zawierają:

  • rzut fundamentów (w skali 1:50/1:100)
  • rzuty kondygnacji (w skali 1:50/1:100)
  • rzut więźby dachowej (w skali 1:50/1:100)
  • rzut dachu (w skali 1:50/1:100)
  • przekrój budynku w dwóch egzemplarzach (w skali 1:50/1:100)
  • elewacje (w skali 1:50/1:100)
  • rysunki konstrukcyjne
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
  • opis techniczny
  • projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Projekt jest zgodny z normami wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego.

Powyższą dokumentację należy uzupełnić o projekt zagospodarowania Państwa działki budowlanej oraz dokonać jego adaptacji. Dopuszczalne są niewielkie zmiany projektu, nie naruszające praw autorskich Pracowni Architektury Głowacki. Projekt można wzbogacić o dodatkowe instalacje, np.: wentylacja z odzyskiem ciepła poprzez pompy ciepła, instalacja grzewczą z wymiennikiem gruntowym, kolektory słoneczne.