Dom między skarpami

230m² + 40 m² garaż

Dom między skarpami to nowoczesny dom jednorodzinny z garażem na dwa samochody o konstrukcji murowanej i z dwuspadowym, symetrycznym dachem.

Ten parterowy budynek z poddaszem użytkowym zawierają przestronną, rodzinną część dzienną, której duże okna tarasowe wychodzą na stronę południową, funkcjonalne pomieszczenia gospodarcze oraz wygodne, prywatne sypialnie na poddaszu. Parter jest częściowo ukryty w sztucznej skarpie, tworzącej rozległe ogrody, dostępne również z sypialni na poddaszu.

Dom między skarpami

Dom z poddaszem użytkowym

Ten gotowy projekty domu z poddaszem użytkowym został stworzony z myślą o wielbicielach ogrodów, domów parterowych i pasjonatach zabawy przestrzenią. To praktyczny, przestronny dom jednorodzinny, w którym doskonale czuć się będą i rodzina z dziećmi, i przedstawiciele artystycznej bohemy, łączący w jednej przestrzeni pracownie i wygodne mieszkanie. Przemyślany układ funkcjonalny domu między skarpami.

Dom między skarpami

Wkomponowanie bryły budynku w otoczenie

Bryła tego nowoczesnego domu została częściowo ukryta między dwiema celowo utworzonymi skarpami. Dzięki temu przemyślanemu zabiegowi, ten gotowy projekt domu z garażem, mającego ponad 230 m kw. idealnie wkomponowują się w otoczenie, zapraszając zieleń do wnętrza na każdym poziomie budynku, a jednocześnie wydają się mniejsze niż w rzeczywistości. Budynek z garażem, którego brama jest zintegrowana z płotem i ogrodzenie tworzą linię, która wyraźnie dzieli działkę na część prywatną, służącą odpoczynkowi i rekreacji oraz część reprezentacyjną, kierującą wydłużonym podjazdem w stronę wejścia do domu.

Dostęp do ogrodu z każdej kondygnacji

Wyjątkowość Domu Między Skarpami polega na szczególnie bliskim kontakcie domowników z otaczającą go przyrodą. Każde pomieszczenie dzienne, każda sypialnia ma dostęp do jednego z trzech ogrodów (dolnego i dwóch górnych), a praktyczny system schodów, estetycznie skrytych w skarpach, pozwala na łatwą komunikację pomiędzy ogrodami. Podział funkcji na kondygnacjach (parter – część do wspólnego użytku wszystkich domowników, poddasze – część sypialna) zapewnia wygodę użytkowania.

Nowoczesna bryła budynku skrywa niezwykle funkcjonalne wnętrze, wykreowane specjalnie z myślą o ich mieszkańcach. Największym atutem domu jest przestrzeń wspólna – piękny duży salon połączony z funkcjonalną kuchnią i jadalnią są całkowicie otwarte na dolny ogród za sprawą dużych okien tarasowych. Dzięki nim do wnętrza wpada mnóstwo światła, dając poczucie przestronności i niczym nieograniczonego kontaktu z przyrodą. Na parterze umieszczono również gabinet – pokój gościnny, małą łazienkę oraz przestronną sień, a z kuchnią sąsiaduje rozbudowane zaplecze z pralnią i spiżarnią. Duży dwustanowiskowy garaż oraz pomieszczenia gospodarcze skrywa skarpa, tworząca jeden z górnych ogrodów. Nad wysokim na dwie kondygnacje salonem wisi mostek, łączący dwa skrzydła użytkowego poddasza. Mieści ono komfortową strefę nocną Państwa domu – sypialnię, łazienkę i garderobę oraz dwie przestronne sypialnie i dodatkową łazienkę.

Dom między skarpami

Kup projekt lub zapytaj o szczegóły budowlane poprzez formularz

Chcesz wprowadzić zmiany, dopytać o szczegóły budowlane?

a

Przestronny salon

Trzy sypialnie

Gabinet

a

Trzy łazienki

Garaż na dwa samochody

Pustak

ceramiczny

Drewno

wysokiej jakości

Blacha

trapezowa

Parter

Powierzchnie
sień 13,74 m2
korytarz 11,99 m2
w-c 1,65 m2
salon 35,07 m2
jadalnia 18,87 m2
kuchnia 14,32 m2
spiżarnia 7,82 m2
pralnia/kotłownia 7,30 m2
gabinet/pokój gościnny 16,97 m2
parter łącznie 127,73 m2
garaż 40,09 m2
taras pow. zależna od działki 40,09 m2

Piętro

Powierzchnie
korytarz 15,57 m2
schody 4,20 m2
sypialnia 1 12,10 m2
łazienka 1 10,29 m2
garderoba 9,37 m2
hall 11,13 m2
sypialnia 2 15,36 m2
sypialnia 3 16,81 m2
łazienka 2 6,84 m2
poddasze łącznie 101,67 m2
loggia 1 9,82 m2
loggia 2 9,80 m2
Podsumowanie
powierzchnia użytkowa 230 m2 +2 loggie + garaż 40 m2
powierzchnia zabudowy 209 m2 + tarasy
cena projektu budowlanego 7 749 PLN brutto
min. wymiary działki 44m x 17m (765m2)

Gotowy projekt domu parterowego z poddaszem użytkowym i garażem

Zawartość projektu

Gotowe projekty domów jakie oferujemy naszym klientom, to kompleksowe rozwiązanie budowlane, nad którym możemy także sprawować pieczę w trakcie procesu wykonawczego.
Gotowe projekty domów parterowych zawierają:
  • rzut fundamentów (w skali 1:50/1:100)
  • rzuty kondygnacji (w skali 1:50/1:100)
  • rzut więźby dachowej (w skali 1:50/1:100)
  • rzut dachu (w skali 1:50/1:100)
  • przekrój budynku w dwóch egzemplarzach (w skali 1:50/1:100)
  • elewacje (w skali 1:50/1:100)
  • rysunki konstrukcyjne
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
  • opis techniczny
  • projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Projekt jest zgodny z normami wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego.

Powyższą dokumentację należy uzupełnić o projekt zagospodarowania Państwa działki budowlanej oraz dokonać jego adaptacji. Dopuszczalne są niewielkie zmiany projektu, nie naruszające praw autorskich Pracowni Architektury Głowacki. Projekt można wzbogacić o dodatkowe instalacje, np.: wentylacja z odzyskiem ciepła poprzez pompy ciepła, instalacja grzewczą z wymiennikiem gruntowym, kolektory słoneczne.