Dom z tarasami

206 m² + 40 m² garaż

Dom z tarasami to jeden z oferowanych przez naszą pracownie gotowych projektów nowoczesnego parterowego domu jednorodzinnego.

Ten współczesny niepodpiwniczony dom zaprojektowano jako murowany, przykryty płaskim dachem. Podzielony na trzy moduły układ funkcjonalny uzupełniono garażem na dwa samochody. Dom z tarasami to projekt domu parterowego dla ludzi lubiących eksperymentować z przestrzenią, szukających nietradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

Dom z tarasami

Ten parterowy dom z płaskim dachem to doskonały projekt dla właścicieli wąskich długich działek budowlanych, który zachowuje wygodny układ pomieszczeń z nieograniczonym dostępem do ogrodu

Bryła budynku to połączenie trzech prostokątnych modułów, biegnących w głąb działki, z których każdy przesunięty jest względem sąsiada. Boczne ściany domu są pozbawione okien, można więc je usytuować już trzy metry od granicy działki. Geometryczny plan domu przemyślnie wydziela zaciszne tarasy i ogrody, przytulone do załamań budynku. Na ścianach, sąsiadujących z ogrodami, umieszczono ogromne tarasowe okna, dzięki którym wnętrza są doskonale, wielostronnie doświetlone, a zieleń natury wprasza się do środka.

Dom z tarasami

Trzy moduły wyznaczające strefy funkcjonalne

Ten współczesny niepodpiwniczony dom zaprojektowano jako murowany, przykryty płaskim dachem. Podzielony na trzy moduły układ funkcjonalny uzupełniono garażem na dwa samochody. Dom z tarasami to projekt domu parterowego dla ludzi lubiących eksperymentować z przestrzenią, szukających nietradycyjnych i nowoczesnych rozwiązań architektonicznych.

Nowoczesna forma - minimalistyczny design

W projekcie gotowym domu z tarasami postawiliśmy na minimalizm i ponadczasowy skandynawski design. Prosta forma budynku spodoba się miłośnikom współczesnej architektury. Drewniane elementy występujące na elewacji ocieplają surowy wizerunek i zapraszają do wnętrza domu. Powstała kontrastowa elewacja z atrakcyjnymi dużymi przeszkleniami.

Dom z tarasami

Jesteś gotowy dokonać zakupu? Zamów projekt poprzez formularz

Chcesz wprowadzić zmiany, dopytać o szczegóły budowlane?

a

Przestronny salon

Trzy sypialnie

Gabinet

a

Dwie łazienki

Garaż na dwa samochody

Pustak

ceramiczny

Drewno

wysokiego gatunku

Wyprawa

tynkarska

Parter

Powierzchnie
kotłownia/techniczne 8 m2
sień 11 m2
korytarz 18 m2
kuchnia 20 m2
jadalnia 28 m2
salon 40 m2
sypialnia 1 18 m2
łazienka 1 6 m2
sypialnia 2 13 m2
sypialnia 3 13 m2
łazienka 2 5 m2
gabinet 14 m2
wc 2 m2
dom łącznie  196 m2
garaż 45 m2
ganek 73 m2
taras 1 58 m2
taras 2 70 m2
Podsumowanie
powierzchnia użytkowa 196 m2 + garaż 45m2
powierzchnia zabudowy 320 m2 + tarasy
cena projektu budowlanego 6 150 PLN
min. wymiary działki 43m x 21m (890m2)

Opinie o naszej pracowni

Mieliśmy z mężem pewien pomysł, jak powinien wyglądać nasz pierwszy dom. Trochę sceptycznie byliśmy nastawieni do zlecenia firmie wykonania projektu. Domy z Głową poleciła nam znajoma i naprawdę jesteśmy zadowoleni.

Anna, Trzebnica

Z naszą działką było trochę problemów, bo projekt który wybraliśmy nie pasował do działki. Firma Domy z Głową stanęła na wysokości zadania i dostosowała ten projekt tak, żeby wszystko było zgodnie z prawem. Duży plus za to, że nie czekaliśmy długo na konsultację.

Dagmara, Oława

Polecam. Wybrałem jeden już gotowy projekt i jestem bardzo zadowolony. Wszystko rozplanowane jak trzeba i dopasowane do mojej działki. Przemyślany każdy szczegół. Warto skorzystać z takich usług, bo dużo ułatwiają i oszczędzają stresu.

Krzysztof, Wrocław

Gotowy projekt domu parterowego jednorodzinnego z tarasami

Zawartość projektu

Gotowe projekty domów jakie oferujemy naszym klientom, to kompleksowe rozwiązanie budowlane, nad którym możemy także sprawować pieczę w trakcie procesu wykonawczego.

Gotowe projekty domów parterowych zawierają:

  • rzut fundamentów (w skali 1:50/1:100)
  • rzuty kondygnacji (w skali 1:50/1:100)
  • rzut dachu (w skali 1:50/1:100)
  • przekrój budynku w dwóch egzemplarzach (w skali 1:50/1:100)
  • elewacje (w skali 1:50/1:100)
  • rysunki konstrukcyjne
  • zestawienie stolarki okiennej i drzwiowej
  • opis techniczny
  • projekt budowlany wewnętrznych instalacji sanitarnych i elektrycznych.
Projekt jest zgodny z normami wynikającymi z obowiązującego prawa budowlanego.

Powyższą dokumentację należy uzupełnić o projekt zagospodarowania Państwa działki budowlanej oraz dokonać jego adaptacji. Dopuszczalne są niewielkie zmiany projektu, nie naruszające praw autorskich Pracowni Architektury Głowacki. Projekt można wzbogacić o dodatkowe instalacje, np.: wentylacja z odzyskiem ciepła poprzez pompy ciepła, instalacja grzewczą z wymiennikiem gruntowym, kolektory słoneczne.